Video – Individuální kurz soustružení dřeva u zákaznice

Natočili jsme další video z průběh kurzu soustružení dřeva, který proběhl u Andrey v její dílně. Přivezli jsme všechno vybavení včetně materiálu a soustruhu Coronet Herald.

Obvykle kurz soustružení dřeva začíná seznámením se se soustruhem a bezpečnostními pravidly. Následují základní techniky vřetenového soustružení a seznámení se s dláty a struhy, které se účastníci v průběhu soustružení naučí brousit. Následuje výroba zpravidla svícnu nebo poháru a nakonec broušení a povrchová úprava výrobku. Druhý den se zaměřujeme na soustružení příčného dřeva a výrobu mísy.

Andrea vyrábí dřevěné díly pro včelí úly a ukázala výborný cit pro soustružení. Rychle se učila a práce jí šla od ruky. V konečných fázích jsem jí trochu pomohl. Odpověděla na několik otázek např., Co Tě na soustružení nejvíce překvapilo? apod.

SOUSTRUŽENÍ DŘEVA – VÝBĚR SOUSTRUHU A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nakonec jsme diskutovali výběr soustruhu, příslušenství, brusky a dlát. S ohledem na potřeby a rozpočet jsme se rozhodli pro soustruh DML320 od Record Power, který nejlépe splní, to čím se chce Andrea zabývat. Jedná se o moderní a spolehlivý stroj, který ocení právě začínající soustružník, a navíc výrobce nabízí 5 letou záruku.

Soustruh i se stojanem jsem pomohl Andree sestavit a odzkoušet.

Děkujeme Andree za výbornou spolupráci a ochotu podílet se na videu. Přejeme ji radost se soustružením!

Pokud se chcete naučit soustružit a zažít kouzlo krásné ruční práce a vůně dřeva, přihlaste se na kurz zde.

20211008_172719