DÍLNIČKY PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ - PRÁCE SE DŘEVEM a ukázky SOUSTRUŽENÍ DŘEVA

KAŽDÝ ŽÁK SI ODNESE DOMŮ PRO MAMINKU KRÁSNÝ PŘÍVĚŠEK!

PEDAGOGICKÝ DOPROVOD DOSTANE OD NÁS PŘÍVĚŠEK ZDARMA A VYROBÍ SI JEŠTĚ JEDEN SÁM!

Vážení učitelé 1. stupně ZŠ,

soustružnický ateliér Krása dřeva nabízí dílničky pro všechny třídy 1. stupně (včetně 0. ročníku), které zaměstnají především ruce dětí. Žáci si vyrobí z připravených polotovarů krásný přívěšek z vybraných dřev. Práce je bezpečná a zvládnou ji i prvňáčci. Přivezeme k Vám malý moderní soustruh a lektor žákům předvede ukázky soustružení dřeva. Děti se dozví zajímavosti o dřevě a stromech. 

Dílničky jsou připraveny zkušeným učitelem 1. stupně ZŠ a uměleckým soustružníkem dřeva Jiřím Chmelařem tak, aby byly bezpečné, poučné a zábavné. Mohou se uskutečnit i v anglickém jazyce, odpovídají RVP a dotknou se předmětů PČ, PRV a PŘJedna dílnička trvá 45 - 55 minut dle věku žáků a za dopoledne do 12:35 se může vystřídat až 5 tříd. Vzhledem k náročnosti přípravy dílniček a nakládky a vykládky preferujeme maximální využití dne. V jednom dni můžeme přijet jen na jednu školu, proto je minimální počet dvou po sobě jdoucích dílniček/tříd. " 1 volné/dostupné místo " v rezervačním systému představuje celý dopolední blok. DÍLNIČKY SI MŮŽETE REZERVOVAT AŽ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024!

Přijedeme k Vám do školy, nemusíte nikam cestovat! Potřebujeme jen jednu třídu, ve které proběhne rotace tříd. Žáci nepotřebují žádné pomůcky.

Těšíme se na Vás!

komu je určen

DÍLNIČKY jsou určeny pro žáky 0. až 5. třídy ZŠ. Jsou bezpečné a pečlivě připravené zkušeným učitelem 1. stupně ZŠ a uměleckým soustružníkem. Během dopoledne se může vystřídat 4 až 5 libovolných tříd 1. stupně. Bez problému je zvládnou i prvňáci.

Dílničky jsou pojištěny v rozsahu obecné odpovědnosti 

 

 

Průběh dílničky

Dílničky začínají od 8:00 a ideálně kopírují běžný školní režim s 45 min jednotkami a přestávkami. Dílnička však může trvat až 55 minut v závislosti na věku žáků a jejich zručnosti. Pátá poslední třída končí v 12:35. V první časti se děti seznámí s brusnými papíry a se základy broušení. Ve druhé praktické části si žáci dokončí broušením připravený polotovar pomocí brusných bločků s brusnými papíry různých zrnitostí a povrchově upraví speciálním bezpečným olejem. Nakonec si celý dřevěný šperk zkompletují s koženou šňůrkou. V třetí části ukážeme žákům soustruh a předvedeme, jak probíhá soustružení svícnu, mísy apod.

 

 

 

Jak se přihlásit

Volná místa najdete po kliknutí na červené tlačítko "Vytvořit rezervaci. 1 VOLNÉ/DOSTUPNÉ MÍSTO v rezervačním systému představuje dopolední blok do 12:35. Vyberte prosím s kolegy vhodný termín a v poznámce prosím uveďte, kolik tříd se zúčastní a název školy. Minimální počet v jednom dnu jsou dvě za sebou jdoucí třídy a maximální 5 tříd. Minimální počet je cca 35 žáků v bloku. Maximální počet žáků ve třídě je 30. Vzhledem k náročnosti přípravy preferujeme maximální využití dopoledne. REZERVACE JE MOŽNÁ DO KONCE ČERVNA 2024!

Od školy budeme potřebovat jednu třídu či prostor s lavicemi a židlemi s připojením na 220V, kterou po končení dne uklidíme a uvedeme do původního stavu. Přistup do školy je potřeba zajistit cca v 7:30.

Cena a platba

Cena: 100Kč/žák

Cena zahrnuje přípravu dřevěných polotovarů, olej, kožené šňůrky, brusné bloky, přípravu a dopravu.

Účtujeme skutečný počet zúčastněných žáků.

Platbu můžete uskutečnit fakturou nebo hotově.

Fakturační údaje zde.