Umělecké soustružení DŘEVA

Soustruh Record Power Maxi-1 na výstavě Ligna Bohemia 2019

17 února, 2019

Spolu se zástupci anglické společnosti Record Power http://www.recordpower.cz  jsme vytvořili skvělý tým. Po tomto soustruhu jsem již několik let pošilhával a bylo pro mě zážitkem, že jsem na něm mohl na výstavě soustružit.

Jedná se o ocelolitinovou konstrukci včetně nohou, což je základ kvalitního soustruhu. Překvapil mě tichý chod motoru i jeho výkon při agresivnějších záběrech. Je vybaven moderními prvky, 6-ti stupňovou řemenicí s plynulou regulací otáčet v rozsahu od 50 do 3 850 ot/min, rychloupínací opěrkou i koníkem. Výhodou je také otáčecí vřeteník pro soustružení mimo lože, který se dá rychle a snadno nastavit. Neméně skvělé je i sklíčidlo SC4, které zajišťuje bezpečné a pevné uchycení obrobků. Jedná se o profesionální stroj se zajímavým designem i cenou.

Překvapil mě také velký zájem o soustružení z řad návštěvníků a jsem rád, že jsem se s nimi mohl podělil o své zkušenosti. Dokonce jsem se s jedním soustružníkem domluvil, že mu zapojím frekvenční měnič na soustruhu SL2000.

Nakonec chci poděkovat zástupcům firmy Record Power za to, že si mě ke spolupráci vybrali. Další kvalitní dřevoobráběcí stroje najdete na jejich stránkách http://www.recordpower.cz

Ligna Bohemia 2019 - Record Power

Soustruh Maxi-1