Umělecké soustružení DŘEVA

Poděkování – Record Power – Ligna Bohemia 2020

25 února, 2020

Nejprve bych chtěl poděkovat anglické firmě Record Power která již více než 100 let vyrábí a zdokonaluje dřevosoustruhy, že si mě opět pozvala do svého výstavního stánku na ukázky soustružení v rámci výstavy Ligna Bohemia 2020, a současně poděkovat všem účastníkům, kteří stánek Record Power a Benet Group s dřevoobráběcími stroji a soustruhy navštívili. 

 

 

 

 

 

 

 

Měl jsem možnost pracovat na novém modelu soustruhu Envoy, což je vyšší řada soustruhu Coronet Herald. Je to moderní stroj, který umožní kvalitní a bezpečné soustružení. Jedná se o celolitinový stroj s výkonným motorem a otočným vřeteníkem. Je to zkrátka profesionální soustruh jak pro zapáleného nadšence, tak stroj do truhlářské dílny. Byla to radost na něm pracovat! Pokud budete mít jakékoliv dotazy k soustruhům nebo dalším výrobkům Record Power, neváhejte a obraťte se na mě nebo přímo na zástupce firmy. Rádi vám poradíme.

Rád bych také poděkoval zájemcům o soustružení dřeva, kteří se zastavili u soustružení. Je krásné, že řemeslo spojí lidi dohromady a mohou si osobně předávat zkušenosti a vzájemně se obohatit.

 

 

 

 

Dva návštěvníci si soustružení zkusili a jako dárek jsem předal jiné návštěvnici krásnou misku z třešňového dřeva, kterou jsem na výstavě vysoustružil mezi záplavou dotazů. A je asi osudem, že šťastná majitelka mísy je shodou okolností paní učitelka, tedy mojí kolegyně.

Jsem rád, že miska Krásy dřeva potěší dalšího člověka!

Pokud byste si chtěli podobnou misku vyrobit sami, přihlaste se buď na kurz soustružení, nebo třeba jen na jednodenní zážitkové soustružení. Těším se na Vás!