Umělecké soustružení DŘEVA

Kurz soustružení dřeva – červenec 2020

14 srpna, 2020

Na konci července proběhl kurz jen s jedním účastníkem, protože soustružnice musela do karantény kvůli Covidu-19. To se ale nedá nic dělat, hlavně ať vše dopadne dobře a vybere si nový termín.

Chtěl bych poděkovat Pepovi za skvělý kurz a jsem rád, že jsem se Pepovi mohl plně individuálně věnovat. Výborně uměl odpozorovat jednotlivé techniky vřetenového a příčného soustružení a uplatnit je v praxi.  

Vyrobil si luxusní mělkou mísu (platter) o průměru 30 cm a výšce 4 cm z třešňového dřeva, které pochází z naší farmy na Valašsku a které má krásnou kresbu, jelikož strom rostl v lese mezi smrky.

Druhý výrobek byla dubová mísa 17 cm x 7cm. Kupoval jsem jasanové fošny a když jsem je přivezl do dílny, zjistil jsem, že je mezi nimi jedna dubová, která má husté letokruhy a je středová, takže po vysoustružení vytváří fantastickou kresbu. A navíc povrch dubu se při broušení zrnitostmi nad 1 000 díky tření a teplotě zahřeje a vytvoří povrch připomínající sklo.

Pepa se s nástrahami soustružení skvěle popral. Pracoval na soustruhu Coronet Herald od firmy Record Power a už šetří na jeho nákup, protože oceňuje sílu a kapacitu soustruhu, snadnou manipulaci při práci a snadnou přemístitelnost stroje.

Pokud budete mít chuť si podobné krásné mísy vyrobit, přihlaste se prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nás kontaktujte telefonem nebo emailem.