Umělecké soustružení DŘEVA

Další kurz soustružení dřeva aneb škrábat nebo řezat

25 dubna, 2021

 

 

Další úspěšný kurz soustružení dřeva absolvoval pan Josef, který již přišel do kurzu se zkušenostmi se soustružením dřeva, protože doma soustruh již má.

 

Před kurzem používal převážně techniky škrábání, při nichž dochází k odškrabávání dřevních buněk, a povrch pak vyžaduje více broušení, ale i tato zkušenost mu pomohla k rychlému pochopení a naučení se technikám řezání, u kterých dochází k uřezání buněk a vznikají dřevní špony a hobliny. Povrch je tak čistý a broušení méně časově náročné, proto doporučujeme soustružení řezáním, samozřejmě tam, kde je to možné.

První den se seznámil s technikami vřetenového soustružení a vyrobil si panenku z třešňového dřeva a stojánek na vajíčko z dubového dřeva.

Druhý den si stihnul dokončit mělkou mísu s průměrem 27 cm z dubového dřeva a menší misku s průměrem 20 cm z třešňového dřeva.

 

 

 

Kurz soustružení dřeva může absolvovat i úplný začátečník a pod vedením lektora si dokončíte krásné a hodnotné výrobky.

V ceně kurzu jsou dřevo, brusný materiál, oleje a kompletní zázemí soustružnické a truhlářské dílny. Soustružníci pracují na kvalitních soustruzích DML320, Coronet Herald a Coronet Regent od anglické firmy Record Power. K dispozici je občerstvení, káva, čaj a nápoje. Více informací a termíny najdete zde.

Děkujeme Josefovi, který dostal kurz jako dárek od manželky, za krásný víkend a těšíme na další zájemce o soustružení dřeva, nebo jen ty, kteří chtějí zažít něco nevšedního a vysoustružit si krásnou misku apod., a udělat radost nejbližším.

 

 

 

Soustružení je nejen bezpečné a docela jednoduché, ale především zábava a relax.

 

 

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!